Podlahy

null  Dřevěné podlahy        více>

Masivní prkna a parketové vlysy neboli pakety jsou používány již po celá staletí, konstrukce jednotlivých prvků se prakticky nemění. Parkety se už nepřibíjejí hřebíky, ale lepí speciálními lepidly. Podlaha tak nemůže vrzat a skřípat, jak se stávalo u dřívějších technologií pokládky. Zdokonaluje se také výrobní technologie - přesnost opracování, vysušení, na správnou vlhkost v celé hmotě dřeva. Masivní dřevo lze mnohokrát přebrousit a podlaha dlouhou životnost. Dřevo stále pracuje, jeho objem se mění v závislosti na změnách teploty a vlhkosti. Ideální prostředí pro dřevo i pro člověka je teplota kolem 20°C 60% vlhkost vzduchu. Výrazné změny těchto hodnot způsobují sesychání nebo naopak bobtnání. Podlaha z masivního dřeva je dlouhodobá investice, umožňuje opakovanou renovaci, ale je náchylná na mechanické poškození a vyžaduje šetrnou údržbu.

 

 

null 

Laminátové podlahy      více>

Laminátové podlahy se staly již zcela běžnou krytinou v českých domácnostech. Mnohdy je považována jako levná alternativa ke dřevěným podlahám. Existuje ale významná skupina zákazníků, kteří chtějí laminát a cenová otázka je až druhořadá. Dřevěnou podlahu prostě nechtějí z mnoha důvodu: laminát je zcela určitě odolnější vůči poškození něž pravé dřevo, údržba laminátu je jednodušší než u lakovaných hotových parket, dřevo je měkčí ...


Současná nabídka laminátových podlah zahranuje třídy zátěže, designy, dekory a provedení, ale navíc také exkluzivní povrchy a struktury téměř k nerozeznání od pravého dřeva.

 

 

null 

Dřevěné terasové rošty      více>

Nabízíme Vám léty prověřené exteriérové i interiérové rošty z exotických dřevin se svou nespornou výhodou vysoké tvrdosti a dlouhé životnosti.

Představujeme Vám také materiál THERMOWOOD - Severská borovice Thermo-D, Borovice Radiata Thermo-D, Buk Thermo-D a Jasan Thermo-D.

 

Tepelně upravené dřevo má výborné vlastnosti pro použití v exteriéru. Hlavní výhodou takto upraveného materiálu je jeho tvarová stálost, odolnost vůči povětrnostním podmínkám a dlouhá životnost. 


Copyright ©2008 | www.truhlarstvi-bobrova.cz